DHI Tekniği

Dhi Tekniği

DHI Tekniği

DHI Saç Ekim’i (Direct Hair Implantation) "Doğrudan Saç Ekim’i" anlamına gelir. Bu yöntemde Saç kökleri fue yönteminde olduğu gibi micro motor yardımıyla tek tek alınır.Daha sonra uzman kişiler tarafından grefteler choi adı verilen özel kalemlere tek tek yerleştirilir ardından bu kalem sayesinde alınan kökler cilde kesi kanal açılmadan direk olarak yerleştirilir.

Bu yöntemin fue yönteminden farkı kanal açma işleminin olması. greftlerin yerleştirildikleri kalemlerin sayesinde tek hamlede yuva açılıp greft yuva içine yerleştirilmiş olur. Bu kalem, çok ince, sivri ancak özel yapısı gereği içine saç kökü yerleştirilebilecek bir uca sahiptir. Kafa derisine uygun açıyla batırılan ince uçlu bu medikal kalem, arkasındaki özel bölgeye basıldığında içerisindeki saç kökünü kafa derisine yerleştirmiş olur.

Yaklaşık 10-12 saat kadar süren işlemin tecrübeli kişiler tarafından yapılması son derece önemlidir. İşlem sonrası birinci gün kontrol yapılır. İkinci gün yıkama başlar ve sekiz gün boyunca devam eder.

FUE ve Robotik Saç Cerrahisinde olduğu gibi DHI saç ekimi tekniğinde de uygulamayı yapan kişilerin tecrübeli olması sonucu etkileyeceğinden çok önemlidir. Sultan Özmen Hair Clinic tarafından uygulanan DHI tekniği ile saç ekimi, özenli bir şekilde başarıyla uygulanmaktadır.