Kaş Ekimi

Kaş Ekimi

Kaş Ekimi

Kaş ekimi operasyonu yaklaşık 2-3 saat kadar süren bir işlemdir. İlk olarak hasta ile beraber kaş çizim işlemi yapılmaktadır. Bu işleme hasta ile birlikte karar verilmektedir. Genel olarak hastalar daha kalın bir kaş istemektedir.

Kaş ekimi operasyonu lokal anestezi altında gerçekleştirilen bir işlemdir. Çizim işleminden sonra hastadan saç köklerini alma işlemine geçilir. Saç kökleri alındıktan sonra kaş bölgesinde kanallar açılarak ekim işlemi yapılır. Kaş ekiminde en önemli husus saç ekimi işleminde olduğu gibi kanalların açılması işlemidir. Çünkü bu kanallar doğru yöne doğru açılması gerekir. Aksi durumda istenmeyen sonuçlar meydana gelir.kanal açma işlemi 10-15 dk kadar sürmektedir.

Kanal açıldıktan sonra köklerin ekim yapılacak olan bölgeye nakledilmesi işlemine geçilir. Ekim işlemi 1 saate kadar sürmektedir. Bu durum ekilecek saç köklerinin miktarına göre değişmektedir. Ekim işlemi 2 kişi tarafından yapılmaktadır. Ekimden sonra hasta rahatlıkla yürüyerek evine gidebilir veya sosyal yaşantısına devam edebilir.

Ertesi gün hasta gelir ve pansumanı gerçekleştirilir .Yıkama hakkında hastaya bilgi verilir ve kaş ekimi işlemi tamamlanmış olur.