Perkutan Saç Ekim Tekniği

Perkutan Saç Ekim Tekniği

Perkutan Saç Ekim Tekniği

Saç dökülmesi hemen hemen herkesin başına gelebilecek bir olaydır. Bunun önüne geçme adına özellikle son yıllarda yaygın hal alan bir teknoloji ile aranan saçlara Perkutan saç ekimi tekniği ile ulaşmak oldukça basit bir hal almıştır. Kurum olarak müşteri odaklılık temelli olarak sunduğumuz hizmetimizi sağlık sektörünün gelişmişliği ile kaliteli hizmeti müşterilerimize sunmaya devam ediyoruz. Gelişmiş teknolojik ürünlerimiz ile ileriye dönük iş politikalarımızla ilerliyoruz.

Perkütan saç ekimi dünyada çok az yerde uygulanan özel bir tekniktir. Özelliği doğal görünümlü olmasıdır. Başın arka tarafından alınacak saç köklerinin ekileceği alanlarda ince uçlu özel bıçaklar ile delikler açılır. Bu deliklerin özelliği düz değil yuvarlak şekillerde olmasıdır. Her saç teli için özel açılar verilerek ince delikler açılır, yani saç tellerinin kalınlığında olan delikler, tam olarak saçların girmesi için tasarlanır. Çünkü her saç telinin kök yapısı farklıdır.

Perkütan yöntemi ile uygun açıları verilen farklı boyutlardaki küçük deliklere yerleştirilen saç kökleri bulundukları yere tamamen yerleşir. Yerinden oynaması veya bulunduğu alanin değişmesi gibi bir durum söz konusu olamaz.Perkütan Saç Ekimi tekniği ile yapılan saç ekiminde iyileşme süresi oldukça hızlıdır. 2-3 gün sonra iyileşen ekim bölgesinde iz de kalmaz. Aşırı derecede izotonik sıvı kullanılmadığından dolayı, saç ekimi operasyonundan sonra yüzünüzde ödem oluşumu da az olmaktadır.

Çok zahmetli bir teknik olmasından dolayı ekim işleminin 1 günde tamamlanması mümkün değildir. Seanslarda maksimum 1400 saç kökü çıkarılabilmektedir ve standart bir ekimin tamamlanabilmesi için en az 2 gün gerekmektedir.