Saç Ekimi

Saç Ekimi

Saç Ekimi

Kökeni 1930'lu yıllarda Japonya'da kaş nakli ile başlayan ve 1950'lerde Amerika'da erkek denekler üzerinde saç nakli ile süren saç ekimi günümüze kadar farklı tekniklerle ulaşmıştır. Saç nakli, 1980'li yıllarda mikroskop ile kafa derisinde uygulanan bir yöntem olmakla birlikte 2000’li yıllarda gelişen tekniklerle Türkiye'de popüler bir hale gelmiştir.

Saç ekimi, başın arkasındaki dökülmeye direnç gösteren kalıcı saçlardan ve (gerek duyulursa) sakalın çene altında kalan kısmından alınan köklerin kullanıldığı, bir saç transfer işlemidir. Bu işlemde Donör bölgesi uygun bulunan kişilerden alınan saç ve sakal kökleri başın ön ve tepede açık olan yerlerine ekilir.

Saç nakli genellikle 18-60 yaşlar aralığında uygulanabilir. Her yaşta saç dökülmesi ile karşılaşma imkanınız bulunduğu için saç ekimi genç yaşlarda da uygulanabilir. Zira sadece erkekler için değil ihtiyaç halinde elbette ki kadınlar için de saç nakli yapılmaktadır.

Saç nakli ameliyatları gerçekleştirmek için seçtiğiniz merkezin özelliklerini gözden geçirmeniz gerekir. Sultan Özmen Hair Clinic olarak saç ekimi konusunda 11yıllık bir maziye ve tecrübeye sahibiz. Bu nedenle tüm sağlık standartlarına uygun ve resmi kurallar ile hizmet veriyoruz. Bu önemli kurallar ile birlikte hijyen, disiplin ve müşteri memnuniyeti gibi noktalara dikkat eden bir merkezde hizmet almanız da önemlidir.

Gerçekleştirilen saç nakli işlemlerinde hangi tekniğin kullanıldığı da önemli bir unsur oluşturmaktadır. Günümüzde PRP destekli fue saç nakli tekniği gibi farklı sistemlerin daha çok tercih edildiği görülmektedir. Ayrıca önemli bir ayrıntı olarak saç nakli vücutta fiziksel olarak iyileşme sürecinde ortaya çıkan geçici görüntüler dışında bir yan etki veya komplikasyon riskini çok düşük olarak barındırmaktadır.