Sakal ve Bıyık Ekimi

Sakal ve Bıyık Ekimi

Sakal ve Bıyık Ekimi

Günümüzde bazı erkeklerde hormonel dengesizlerden ya da genetik faktörlerden kaynaklı olan sakal ve bıyık çıkmama durumları, erkekler tarafından rahatsızlığa neden olabilmektedir. Bu gibi durumlarda sakal ve bıyık ekimi işlemi gerçekleştirilerek, sorunu ortadan kaldırmaya yönelik çalışmalar geliştirilmiştir.

Sakal ve bıyıklarda, kılsız olan bölgelerde yeni kıl çıkarmanın herhangi bir tedavisi henüz bulunmamaktadır. Bu nedenle de en iyi yöntem saç ekimi yöntemlerinde olduğu gibi nakil işlemidir. Sakal ve bıyık çıkmayan bölgelere FUE tekniği ile yapılan nakil sayesinde daha estetik bir görünüm sağlanır. Operasyon sonrasında, kılların alındığı bölgede ya da kılların ekildiği bölgede kalıcı bir iz oluşmaz. Saç ekimi uygulamasında olduğu gibi saç kökleri ense bölgesinden alınmaktadır, alınan bu greftler sakal ve bıyık olmayan bölgelere nakledilir

Ekilen sakal ve bıyıklardan bir bölümü şok dökülme adı verilen dökülme yaşayabilmektedir. Bu dökülme geçicidir ve yapılan operasyonun sonucu doğal ve kalıcıdır. Bu işlem 18 yaş sonrasında yapılır.